Skip to main content Skip to footer

Naucz się nurkować głębiej w Egipcie

Kurs PADI Deep Diver w Hurghadzie

Marzy Ci się nurkować rekreacyjnie głębiej to proponujemy Ci specjalizację PADI Deep Diver (nurkowanie głębokie). Czasami są to wraki na większej głębokości lub ogromne gorgonie, które można zobaczyć podczas nurkowania głębokiego.

W ramach specjalizacji nurkowanie głębokie w Hurghadzie nauczymy Cię nurkować rekreacyjnie do maksymalnych limitów bezdekompresyjnych w nurkowaniu rekreacyjnym. Jeśli Twoje uprawnienia pozwalają Ci nurkować do 30 metrów (ukończony kurs nurkowania AOWD), możesz kontynuować naukę. Uprawnienia po ukończeniu kursu nurkowanie głębokie (Deep Diver) rekreacyjne nurkowania do maksymalnej głębokości 40 metrów.

Podczas specjalizacji nurkowanie głębokie PADI Deep Diver nauczysz się:

  • planować nurkowania bezdekompresyjne do maksymalnej głębokości 40 metrów
  • zobaczysz jak zmienia się postrzeganie kolorów podczas zmiany głębokości
  • w trakcie nurkowania zauważysz jak ciśnienie wody wpływa na ściśliwe obiekty
  • nauczysz się reagować na sytuacje awaryjne, które mogą zdarzyć się podczas nurkowania

W Hurghadzie znajdziesz miejsca nurkowe, gdzie możesz wykorzystać tę kwalifikację. Na tych głębokościach temperatura w Morzu Czerwonym jest w zasadzie taka sama jak na płytkiej wodzie a widoczność jest również dobra. Można tu zobaczyć na przykład wraki, ciekawe koralowce, zwierzęta czy formacje skalne.

Typowy harmonogram kursu Deep Diver:

Kurs potrwa od 2 do 4 dni, w zależności od miejsca nurkowego, do którego się wybieramy. Trzeba wykonać 4 głębokie nurkowania.