Skip to main content Skip to footer

Spróbuj nurkowania z instruktorem na rafie koralowej

Nurkowanie dla początkujących w Hurghadzie

Jeśli myślisz o tym, żeby zanurkować po raz pierwszy (nurkowanie INTRO), przeżyć podwodną przygodę czy też zastanawiasz się czy nurkowanie jest dla Ciebie, to najlepszym wyborem będzie nurkowanie dla początkujących w Hurghadzie.

Nurkowanie jest aktywnością, której każda zdrowa osoba może spróbować. Dla osób, które nie mają uprawnień nurkowych, nigdy nie nurkowały ale chciałby spróbować najlepszym rozwiązaniem będzie "intro" czyli nurkowanie z instruktorem "za rękę". Jeśli zastanawiasz się czy to jest dla Ciebie pomyśl, że wystarczy krótkie przeszkolenie, odrobina ciekawości i za chwilę znajdziesz się w zupełnie innym świecie. Świecie Morza Czerwonego pełnego kolorowych raf, korali i ryb. Być może będzie to wstęp do rozpoczęcia odkrywania powodnego świata na kursach nurkowania w Egipcie.

Program dnia - nurkowanie INTRO w Hurghadzie

Odbierzemy Cię rano z hotelu w Hurghadzie i zawieziemy Cię do centrum nurkowego, gdzie dobierzemy Ci odpowiedni sprzęt nurkowy. Później razem pójdziemy na łódź nurkową, którą popłyniemy na pierwszą rafę. W czasie gdy będziemy płynąć na pierwsze miejsce nurkowe omówimy jak bedzie przebiegać Twoje nurkowanie, zapoznamy Cię z podstawowymi zasadami nurkowymi, dowiesz się jak wygląda i jak działa sprzęt nurkowy oraz jak komunikować się pod wodą. Miniwykład jest prowadzony przez instruktora PADI po polsku. Po części teoretycznej zanurkujemy na rafie. Po pierwszym nurkowaniu (około godziny 11:30) serwowany jest obiad. Następnie zmienimy miejsce nurkowe i ponownie zanurkujemy. Wrócimy do centrum nurkowego około godziny 16 skąd będziesz mieć transfer do swojego hotelu. Maksymalna głębokość nurkowania to 5 - 6 metrów. Minimalny wiek: ukończone 10 lat. Wymagany dobry stan zdrowia. Nurkowania prowadzą instruktorzy PADI, którzy zabierają osoby bez certyfikatu nurkowego pojedynczo.

Co zabrać ze sobą na łódkę

Pamiętaj, że między nurkowaniem a lotem samolotem musi upłynąć przynajmniej 18 godzin - nie zostawiaj nurkowania na ostatnią chwilę! 

Nurkowanie dla początkujących (nurkowanie Intro) w Hurghadzie może być doskonałym pomysłem, dla osób rozważających udział w podstawowym kursie nurkowania OWD w Hurghadzie. Spróbujesz czy dobrze czujesz się pod wodą - przy okazji będziesz oglądać rafy koralowe w Morzu Czerwonym.