Skip to main content Skip to footer

Dowiedz się, jak pomóc nurkom

Kurs PADI Rescue Diver w Hurghadzie

Kurs PADI Rescue Diver nauczy Cię, jak sie zaopiekować się nurkiem w niebezpieczeństwie.

Stres jest główną przyczyną sytuacji ratowniczych i wypadków nurkowych. Na tym kursie dowiesz się, jak zapobiegać wypadkom i jednocześnie radzić sobie z problemami, jeśli wystąpią. Program ten obejmuje zapobieganie, rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów na powierzchni i pod wodą. Dowiesz się jak skutecznie pomóc nurkowi w sytuacji awaryjnej, nie narażając się przy tym na niebezpieczeństwo. Staniesz się bardzo godnym zaufania partnerem do nurkowania. Wielu nurków, którzy wzięli udział w tym kursie, uważa go za bardzo przydatny i zabawny.

Jak przebiega kurs PADI Rescue Diver

Kurs Rescue Diver trwa zazwyczaj trzy dni, podczas których odbywa się szkolenie teoretyczne i praktyka w kontrolowanych warunkach oraz na wodach otwartych. Kurs odbywa się w Hurghadzie.

Kurs obejmujesamoratowanie (utrzymywanie pływalności na powierzchni, kontrolowanie dróg oddechowych, korzystanie z zapasowego źródła powietrza, przezwyciężanie zawrotów głowy i odzyskanie poczucia kierunku). Ponadto pomoc zmęczonemu nurkowi i nurkowi w stresie lub panice zarówno na powierzchni, jak i pod wodą, a także jak zareagować z brzegu lub z łodzi nurkowej. Dowiesz się jak pomóc niereagującemu lub nie oddychającemu nurkowi, jak szukać zagubionego nurka i jak podać tlen w razie wypadku nurkowego.

W ramach kursu Rescue Diver zrealizujesz także dwa scenariusze (symulacja wypadku nurkowego): Niereagujący nurek pod wodą i Niereagujący nurek na powierzchni.