Skip to main content Skip to footer

Kursy nurkowania dla dzieci

PADI JUNIOR DIVER w Hurghadzie

Jeśli chcesz aktywnie spędzać czas z dzieckiem, jeździć na nurkowe wakacje i wspólnie nurkować to zapisz swoje dziecko na kurs nurkowania. Kurs nurkowania dla dzieci w centrum nurkowym w Hurghadzie przeznaczony dla dzieci, które w wodzie czują się jak ryba, potrafią pływać i lubą snorkling.

Morze Czerwone dzięki swojej temperaturze i widoczności oferuje doskonałe warunki do nurkowania z dziećmi. To co możemy Ci zaoferować to zaplecze centrum nurkowego PADI w Hurghadzie, doświadczenie w pracy z dziećmi oraz indywidualne podejście do szkoleń. Nasze centrum nurkowe posiada również sprzęt dla dzieci. Aby zostać nurkiem, Twoje dziecko musi przejść takie samo szkolenie, jak osoba dorosła. Jednak dzieci są przyzwyczajone do uczenia się i uczenia się szybko. PADI udostępnia materiały do ​​nauki w różnych językach w atrakcyjnej formie, łatwo zrozumiałej nie tylko dla dorosłych, ale także dla nastolatków i dzieci.

Nurkowanie dla dzieci. Od ilu lat dzieci mogą nurkować?

Programy i kursy nurkowania PADI przeznaczone dla dzieci:

Dzieci w wieku od 8 do 9 lat

Dzieci w tym wieku mogą nurkować na basenie lub wodach basenopodobnych na wodach otwartych.
Głębokość podczas programu Bubblemaker - maksymalnie 2 metry a podczas PADI Seal Team - maksymalnie 4 metry.

Dzieci w wieku od 10 do 11 lat

Dzieci, które ukończyły 10 lat mogą już uczestniczyć w kursach w wersji Junior. Może to być kurs PADI Junior Scuba Diver, Junior Open Water Diver (Junior OWD) lub też w niektórych specjalizacjach nurkowych PADI (na przykład: doskonała pływalność lub cyfrowa fotografia podwodna).
Maksymalna głębokość: 12 metrów.
Po otrzymaniu certyfikatu dziecko musi nurkować z rodzicem/opiekunem lub profesjonalnym członkiem PADI.

Dzieci w wieku od 12 do 14 lat

Dla nurków z certyfikatem Junior OWD - głębokość maksymalna: 18 metrów. Dla nurków kontynuujących nurkowania (PADI Junior AOWD, Junior Rescue Diver, specjalizacje nurkowe PADI)
Maksymalna głębokość: 21 metrów.
Po uzyskaniu certyfikatu dziecko w tym wieku musi nurkować z certyfikowanym dorosłym nurkiem.

Dzieci w wieku od 15 do 18 lat

Po ukończeniu 15 roku życia można brać udział we wszystkich rekreacyjnych kursach nurkowania (wyjątek to specjalizacja "nurek samowystarczalny").
Rodzic/opiekun oraz dziecko podpisują odpowiednie formularze.

Czy nurkowanie jest bezpieczne dla dzieci

Każdy przystępujący do kursu nurkowania czy nurkowania rekreacyjnego musi być zdrowy. Bezwzględnie należy przestrzegać limitów głębokości i odpowiednich warunków nurkowych podczas nurkowań z dziećmi. Nie należy zmuszać dziecka do uczestnictwa w kursie nurkowania - to dziecko powinno chcieć nurkować a nie rodzic. Czasami warto poczekać aż dziecko dojrzeje emocjonalnie i będzie gotowe do nauki nurkowania.

Czego nurkowanie uczy dzieci

W czasie kursu nurkowania dzieci poznają prawa fizyki - mogą obserwować zmiany objętości gazu, patrząc się na powiększające się bąble wydychanego powierza. Podczas nurkowań na rafie koralowej w Morzu Czerwonym w Egipcie poszerzają swoją wiedzę z biologii. Uczą się dokładności podczas przygotowywania i sprawdzenia sprzętu nurkowego, odpowiedzialności za drugą osobę podczas wzajemnej kontroli przed nurkowaniem.

Kurs nurkowania z dzieckiem

Wspólny kurs nurkowania z dzieckiem to doskonały pomysł na aktywne wakacje. Zrozumiesz na czym polega nurkowanie, poznasz teorię - możesz uczyć się jej razem z dzieckiem i przećwiczycie te same umiejętności nurkowe. Jeśli jesteś już nurkiem to możesz towarzyszyć swojemu dziecku podczas kursu nurkowania - będziecie cieszyć się nurkując razem.

Nurkuj ze swoim dzieckiem - nic tak nie zbliża jak wspólna pasja!