Skip to main content Skip to footer

Poznaj Morze Czerwone

Nurkowanie w Hurghadzie

Nurkowanie w Hurghadzie to nurkowania na rafie koralowej w Egipcie nad Morzem Czerwonym. Nurkowania zachwycą zarówno doświadczonych jak i początkujących nurków. W Hurghadzie nurkuje się z dużych i komfortowych łodzi nurkowych. Ten sposób organizacji nurkowań należy do najbardziej atrakcyjnych - tylko kilka kroków i już jesteś w wodzie - a pod Tobą rozpościera się rafa koralowa.

Dlaczego nurkować z nami?

 • Komfortowe warunki 
 • Ciekawe miejsca nurkowe 
 • Zróżnicowane nurkowania 
 • Małe grupy nurków  

Jeśli wybierzesz u nas kurs nurkowania lub pakiet nurkowy, otrzymasz swoje zdjęcia podwodne lub film gratis.

Dlaczego nurkować z nami?

 • Komfortowe warunki W Hurghadzie nurkowania prowadzone są z łodzi. Jest to najbardziej komfortowa opcja organizacji nurkowań - nie chodzimy daleko ze sprzętem, fale nie powodują pogorszenia widoczności a nasz sprzęt nie jest zapiaszczony po nurkowaniach jak po nurkowaniach z brzegu. Rafy w Hurghadzie oddalone są od brzegu - czas płynięcia łodzią trwa od 40 minut do 1,5 godziny. Ten czas można poświecić na opalanie się lub rozmowy innymi nurkami na łodzi. Jest to szansa na poznanie wielu osób z całego świata.
 • Ciekawe miejsca nurkowe Rafy w Hurghadzie są zróżnicowane. Na północy znajdziemy głębokie miejsca ze ścianami porośniętymi koralowcami. Tu też jest największa szansa na spotkanie dużych zwierząt (żółwie i delfiny). Na południu i w centrum położone są płytsze rafy z koralowymi ogrodami i ławicami ryb. W okolicach Hurghady znajdują się wraki - najbliższy to El Mina.
 • Zróżnicowane nurkowania Nurkujemy płytko i głęboko w zależności od uprawnień i zainteresowań naszych gości. Możemy zorganizować nurkowania na wrakach lub nurkowania dla osób zajmujących się podwodną fotografią. W wielu miejscach nurkowych prowadzimy nurkowania w dryfcie. Możemy skorzystać z pontonu i zrobić nurkowanie w miejscu, gdzie nie ma liny do cumowania.
 • Małe grupy nurków Zanim zostaliśmy instruktorami nurkowania sami jeździliśmy nurkować rekreacyjnie. Wiemy doskonale, że nurkowania w dużych grupach (nawet 8 osób na jednego przewodnika) to żadna przyjemność. Dlatego w centrum nurkowym w Hurghadzie nie zabieramy więcej niż 4-6 osób dobrze wyszkolonych. Będziecie zarówno czuć się bezpiecznie jak i więcej zobaczycie, nie przeszkadzając sobie wzajemnie.

Jak wygląda dzień nurkowy w Hurghadzie?

Łódka wypływa o godzinie 9:00. Po pierwszym nurkowaniu serwowany jest obiad, po nim przynajmniej godzina odpoczynku, zmiana miejsca nurkowego i około godziny 13 zaczyna się drugie nurkowanie. Łódka wraca na marinę o godzinie 16:00 - 16:30. Czasem planujemy trzy nurkowania.

Co zabrać za sobą na nurkowanie?

 • zabierz ze sobą licencję, książeczkę nurkową, ubezpieczenie nurkowe (jeśli nie masz wykupionego ubezpieczenia nurkowego całorocznego na przykład w DAN to wykup ubezpieczenie na czas Twoich wakacji) i zaświadczenie od lekarza o zdolności do nurkowania (jeśli na jakiekolwiek pytanie z Oświadczenia medycznego odpowiesz "tak")
 • sprzęt nurkowy - jeśli posiadasz
 • ręcznik, strój kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne, czapkę z daszkiem
 • krem z filtrem przeciwsłonecznym - wybieraj te przyjazne dla środowiska i raf koralowych
 • od listopada do marca zabierz ze sobą czapkę (chronimy uszy i zatoki) i ciepłą bluzę. Choć świeci słońce i jest znacznie cieplej niż w Europie to jeśli wieje wiatr może być chłodno

Jak umówić się z nami na nurkowanie w Hurghadzie?

Napisz do nas mail lub skontaktuj się przez FB lub WhatsApp. Możesz też zadzwonić lub wysłać SMS. Jeśli nie odpiszemy od razu, pamiętaj, na co dzień nurkujemy. Daj nam chwilę, na pewno odpowiemy. Prosimy o potwierdzenia nurkowań najpóźniej do godziny 13:00 dnia poprzedzającego nurkowanie, do godziny 18:00 ustalimy godzinę transferu i damy Ci znać. Jeżeli wiesz, że przylecisz później a następnego dnia chcesz nurkować - napisz nam o tym.