Skip to main content Skip to footer

Czy Twoje ubezpieczenie podróżne obejmuje nurkowanie?

Ubezpieczenie nurkowe w Egipcie

Zanim wyruszysz na nurkowanie do Egiptu, Hurghady lub gdziekolwiek indziej na świecie, warto upewnić się, że Twoje ubezpieczenie podróżne obejmuje nurkowanie. Nurkowanie, które nazywamy rekreacyjnym, zazwyczaj klasyfikowane jest przez firmy ubezpieczeniowe jako tzw. do sport wysokiego ryzyka. Termin „nurkowanie rekreacyjne” odnosi się do nurkowań bezdekompresyjnych do maksymalnej głębokości 40 metrów. To, jak głęboko możesz nurkować, aby być objętym ubezpieczeniem, zależy od tego, jaką licencję nurkową posiadasz lub którą zamierzasz uzyskać.

Sprawdź, co pokrywa Twoje ubezpieczenie podróżne

 Towarzystwo ubezpieczeniowe jednak może mieć własną definicję głębokości nurkowań, np. do 10 metrów jest to sport rekreacyjny, a na większych głębokościach jest to sport wysokiego ryzyka. Jeśli kupujesz wycieczkę do Egiptu w biurze podróży, ubezpieczenie turystyczne może być wliczone w cenę. Zalecamy jednak sprawdzenie, co konkretnie obejmuje Twoje ubezpieczenie. Jeśli nurkujesz, ubezpieczenie powinno obejmować koszty leczenia, komory dekompresyjnej oraz akcji poszukiwania i ratownictwa. 

Wykup własne, krótkoterminowe ubezpieczenie turystyczne

Jeśli okaże się, że ubezpieczenie nurkowe nie jest wliczone w cenę, masz kilka możliwości… Jeśli to możliwe, możesz złożyć wniosek o rozszerzenie dotychczasowej polisy na sporty wysokiego ryzyka. Inną opcją jest wykupienie własnego ubezpieczenia podróżnego. W takim przypadku musisz zdecydować, czy warto wykupić polisę ubezpieczeniową tylko na czas jednorazowego pobytu za granicą. Ceny takiego ubezpieczenia oscylują w granicach stu złotych w zależności od długości pobytu, wysokości ubezpieczenia i miejsca docelowego. Na przykład Egipt i Turcja są klasyfikowane przez firmy ubezpieczeniowe w regionie „Europa” i okolicach. Ubezpieczenie możesz łatwo wykupić online. Więcej informacji na www.rankomat.pl.

Wykup własne roczne ubezpieczenie nurkowe

Jeśli nurkowanie stało się Twoim hobby i kilka razy w roku wyjeżdżasz na wakacje nurkowe, zalecamy rozważenie całorocznego ubezpieczenia nurkowego DAN. Od 1983 roku DAN – Divers Alert Network skupia się na ubezpieczeniach nurkowych i wypadkach z nimi związanych. Ubezpieczenie to może obejmować także inne zdarzenia ubezpieczeniowe niezwiązane z nurkowaniem. Cena ubezpieczenia całorocznego zaczyna się od 70 Euro na rok i może obejmować także ubezpieczenie trzech dodatkowych członków rodziny. Sprawdź ofertę na www.daneurope.org.

Różnica pomiędzy wyprawą nurkową z biurem podróży a umową bezpośrednio w centrum nurkowym

Wycieczki nurkowe oferowane przez biura podróży w Hurghadzie w Egipcie skierowane są głównie do osób, które nie posiadają licencji nurkowej, a chcą po prostu spróbować nurkowanie i zobaczyć rafę koralową. Jeżeli jesteś już certyfikowanym nurkiem lub chcesz odbyć kurs nurkowania, zarówno podstawowy jak i zaawansowany, polecamy umówić się bezpośrednio z centrum nurkowym lub instruktorem, który zaopiekuje się Tobą i udzieli wszelkich niezbędnych informacji oraz ewentualnie dostarczaj z wyprzedzeniem materiały do ​​nauki online eLearning.

Informacje od delegatów biur podróży

W tym miejscu chcielibyśmy dodać coś jeszcze. Dotyczy to informacji przekazanych przez delegatów egipskiego biura podróży. Często informują klientów, że ich ubezpieczenie traci ważność, jeśli zdecydują się na wykupienie wycieczki (np. nurkowania) od kogoś innego niż oni, czyli przedstawicieli biur podróży. Przede wszystkim przed wyjazdem za granicę zalecamy sprawdzenie, co tak naprawdę obejmuje Twoje ubezpieczenie podróżne i czy jest ono ograniczone w tym zakresie. Po drugie, nie jest tajemnicą, że delegaci zarabiają prowizję ze sprzedaży wycieczek na spotkaniach informacyjnych.

Jeśli na miejscu wydarzy się zdarzenie ubezpieczeniowe, np. podczas nurkowania z nami, oczywiście pomożemy. Jednak wypadki zdarzają się bardzo rzadko. Z nami będziesz nurkować w centrum nurkowym zarejestrowanym przez Egipską Komorę nurkowania i sportów wodnych (CDWS) pod okiem instruktorów posiadających licencję CDWS do pracy jako przewodnicy nurkowi w Egipcie. Którzy posiadają również ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej.