Skip to main content Skip to footer

Nauč se pomáhat potápěčům v nouzi

Kurz PADI Rescue Diver v Hurghadě

Kurz PADI Rescue Diver vás naučí, jak se postarat o potápěče v nouzi.

Stres je hlavní příčinou nehod při potápění. V tomto kurzu se naučíte předcházet nehodám a zároveň zvládat problémy, pokud k nim dojde. Tento program zahrnuje prevenci, rozpoznání a řešení problémů na hladině a pod vodou. Dozvíte se, jak efektivně pomoci potápěči v nouzi, aniž byste ohrozili sebe. A stanete se velmi důvěryhodným potápěčským partnerem. Mnoho potápěčů, kteří tento kurz absolvovali, jej považuje za velmi užitečný a zábavný.

Jak probíhá kurz PADI Rescue Diver

Kurz Rescue Diver obvykle trvá tři dny, během kterých absolvujete teoretickou výuku a praxi v kontrolovaných podmínkách a na volné vodě. Kurz se koná v Hurghadě.

Kurz zahrnuje opakování sebezáchrany (uvolnění křeče, zajištění pozitivního vztlaku na hladině, ovládání dýchacích cest, použití záložního zdroje vzduchu, překonání závratí a znovunabytí orientačního smyslu). Dále pomoc unavenému potápěči a potápěči ve stresu či panice jak na hladině, tak pod vodou a také to, jak reagovat ze břehu nebo z potápěčské lodi. Dozvíte se, jak pomoci nereagujícímu nebo nedýchajícímu potápěči, jak hledat ztraceného potápěče a jak podat kyslík v případě potápěčské nehody.

V rámci kurzu Rescue Diver také implementujete dva scénáře (simulace potápěčské nehody): Nereagující potápěč pod vodou a Nereagující potápěč na hladině.