Skip to main content Skip to footer

Kurzy přístrojového potápění pro děti

PADI JUNIOR DIVER v Hurghadě

Cítí se vaše dítě ve vodě jako „ryba“, rádo plave a šnorchluje? Chcete si užít dovolenou společně s rodinou a prozkoumat korálové útesy při potápění? Přinášíme přehled potápěčských kurzů a programů PADI, kterých se mohou děti zúčastnit.

Rudé moře nabízí díky své teplotě a viditelnosti výborné podmínky pro potápění s dětmi. Co Vám můžeme nabídnout, je zázemí potápěčského centra PADI v Hurghadě, zkušenosti s prací s dětmi a individuální přístup k tréninku. Naše potápěčská základna má také dětské vybavení. Aby se vaše dítě stalo potápěčem, musí projít stejným výcvikem jako dospělý. Děti jsou však zvyklé učit se a učit se rychle. PADI poskytuje výukové materiály v různých jazycích atraktivní formou, která je snadno srozumitelná nejen pro dospělé, ale i pro mládež a děti.

PADI potápěčské programy a kurzy pro děti:

Věk - 8 a 9 let

Děti tohoto věku se mohou účastnit programů pouze v kontrolovaných podmínkách, to znamená v mělkém bazénu nebo podobných podmínkách.
Hloubka pro program Bubblemaker - maximálně 2 metry a PADI Seal Team - maximálně 4 metry.

Věk - 10 a 11 let

Od 10 let je již možné absolvovat kurzy potápění ve verzi Junior. Může to být kurz PADI Junior Scuba Diver, PADI Junior Open Water Diver kurz nebo některý ze specializačních kurzů (např. Perfect Buoyancy Control nebo Underwater Digital Photography). Nebo můžete zkusit potápění.
Hloubka - maximálně 12 metrů. Jakmile se dítě kvalifikuje, musí sepotápět s rodičem/opatrovníkem nebo PADI profesionálem do maximální hloubky 12 metrů.

Věk - 12 až 14 let

Hloubka - Maximální 18 metrů pro PADI Junior Open Water Divers. Maximálně 21 metrů pro další vzdělávání (PADI Junior Advanced Open Water Diver, PADI Junior Rescue Diver, Specializace).
Po kvalifikaci se dítě musí potápět s dospělým certifikovaným potápěčem.

Věk - 15 až 18 let

Od 15 let je možné se zúčastnit téměř všech rekreačních kurzů. Je vyžadován podpis rodiče/zákonného zástupce na administrativních formulářích.

Pro všechny programy a kurzy: rodič/zákonný zástupce a dítě musí před programem/kurzem vyplnit příslušné administrativní formuláře.

Je potápění pro děti bezpečné?

Pro začátek – každý, kdo se chce zúčastnit potápěčského kurzu, musí být zdravý. V každém případě je nutné dodržovat hloubkové limity a zvážit podmínky pro potápění a vhodnost potápěčské lokality, pokud se potápíme s dětmi. Pokud se dítě samo potápět nechce, není dobré ho k tomu nutit. S menšími dětmi je někdy lepší s kurzem potápění počkat, až dítě emočně vyzraje.

Do kurzu potápění se můžete přihlásit společně se svým dítětem nebo, pokud již potápěčem jste, můžete jej na kurzu doprovázet pod vodou. Jděte se s dětmi potápět. Nic Vás nesblíží více než společné zážitky.