Skip to main content Skip to footer

Poznávej Rudé moře

Potápění v Hurghadě

Celoročně organizujeme denní výjezdy lodí na ponory u korálových útesů v okolí egyptského letoviska Hurghada doprovodu potápěčského průvodce - instruktora potápění.

Proč se potápět s námi?

 • Zohledníme Vaše potápěčské zkušenosti.
 • Navštívíte různé zajímavé lokality. Děláme drify i pick-up drifty.
 • S námi se budete potápět v malých skupinách.
 • S námi můžete pokračovat v rozvoji svých potápěčských dovedností a účastnit se pokročilých kurzů.
 • Rádi se potápíme :) Přidej se k nám!
   

Pokud si u nás vyberete kurz potápění nebo potápěčský balíček, dostanete své podvodní fotografie nebo video zdarma.

Jestliže jste začátečníci nebo jste se dlouhou dobu nepotápěli, budeme se Vám věnovat individuálně. Jestliže máte vyšší oprávnění, můžeme pro Vás zorganizovat náročnější či hlubší ponory.

Potápěčské centrum je situováno v centru Hurghady nedaleko od moře. Tato pozice nám umožňuje doplout na všechny potápěčské lokality položené směrem na sever i na jih od Hurghady za maximálně jednu a půl hodiny.

Korálové útesy střídáme tak, aby se během Vaší dovolené neopakovaly. Vyplouváme obvykle před 9 hodinou, můžeme být na lokalitě mezi prvními a máme tak šanci vidět některé z plachých živočichů.

Loď je přizpůsobena pro potápěče, je prostorná a čistá, má výstupový žebřík a dostatek místa na lahve i potápěčskou výstroj. Máte možnost si vybrat, zda si po potápění nebo po cestě poležíte na horní palubě nebo posedíte v salónu.

Na lodi i pod vodou s Vámi bude česky nebo anglicky mluvící instruktor potápění. Vzhledem k tomu, že všichni z nás jsou v Hurghádě již několik let, dobře známě lokality a můžeme Vás dovést na zajímavá místa ... 

Jak vypadá potápěčský den v Hurghadě?

Loď vyplouvá v 8:30 - 9:00. Po prvním ponoru se podává oběd, pak následuje hodika odpočinku, změna potápěčské lokality a kolem 13. hodiny začíná druhý ponor. Loď se vrací do přístavu v 15:30 - 16:00. Někdy plánujeme tři ponory.

Co si vzít s sebou na potápění?

 • Vezměte si licenci, potápěčský logbook, potápěčské pojištění (můžete si zajistit například pojištění DAN) a případně potvrzení od lékaře, pokud odpovíte na některou z otázek Zdravotnického dotazníku "Ano"
 • Potápěčskou výstroj, pokud máte
 • Ručník, plavky, sluneční brýle, eventuálně čepici
 • Opalovací krém s ochranným faktorem - vyberte si ekologický, který nepoškodí korálové útesy
 • Od listopadu do března si vezměte čepici (chrání vaše uši a dutiny) a teplou mikinu. Přestože svítí slunce, může být chladno, pokud fouká vítr