Skip to main content Skip to footer

Vyzkoušejte potápění s instruktorem u korálového útesu

Zkušební ponory INTRO pro začátečníky v Hurghadě

Pokud uvažuješ o tom vyzkoušet si potápění (zkušební INTRO ponory), chceš zažít podmořské dobrodružství nebo přemýšlíš, zda je potápění pro Tebe, zkušební ponory v Hurghadě jsou tou nejlepší volbou.

Potápění je aktivita, kterou může vyzkoušet každý zdravý člověk. Pro ty, kteří nemají potápěčskou kvalifikaci a nikdy se nepotápěli, ale rádi by to vyzkoušeli, je nejlepším řešením „intro“ tedy potápění s instruktorem „za ruku“. Pokud přemýšlíš, zda je potápění pro Tebe, představ si, že stačí krátké školení, trocha zvědavosti a za chvíli se ocitneš v úplně jiném světě. Svět Rudého moře plný barevných útesů, korálů a ryb. Možná to pro Tebe bude začátek na cestě k objevování podvodního světa a rozhodneš se pokračovat kurzem potápění v Egyptě.

Program dne - zkušební potápění v Hurghadě

Ráno vás vyzvedneme z vašeho hotelu v Hurghadě a odvezeme vás do potápěčského centra, kde pro vás vybereme vhodné potápěčské vybavení. Později se společně vydáme na potápěčské lodi k prvnímu korálovému útesu. Zatímco plujeme na první místo potápění, probereme, jak bude váš ponor probíhat, seznámíme vás se základními potápěčskými principy. Naučíme Vás, jak vypadá a jak funguje potápěčské vybavení a jak komunikovat pod vodou. Instruktáž vede PADI instruktor v češtině. Po teoretické části se budeme potápět u útesu. Po prvním ponoru (kolem 11:30) se podává oběd. Poté změníme místo ponoru a znovu se ponoříme. Do potápěčského centra se vrátíme kolem 16:00, odkud Vás odvezeme do vašeho hotelu. Maximální hloubka ponoru je 5 - 6 metrů. Minimální věk: 10 let nebo starší. Potápění vyžaduje dobrý zdravotní stav. Potápění vedou instruktoři PADI, kteří berou osoby bez potápěčského certifikátu pod vodu po jednom.

Co si vzít s sebou na loď

  • ručník a plavky
  • krém na opalování – vyplatí se vybírat krémy šetrné ke korálovým útesům a životnímu prostředí
  • sluneční brýle, pokrývka hlavy (kšiltovka)

Pamatujte, že mezi ponorem a letem letadla musí být minimálně 18 hodin – nenechávejte potápění na poslední chvíli!

Potápění pro začátečníky (INTRO diving) v Hurghadě může být skvělým nápadem pro ty, kteří zvažují absolvování základního kurzu potápění OWD v Hurghadě. Vyzkoušíte si, zda se pod vodou cítíte dobře – a zároveň uvidíte korálové útesy v Rudém moři.