Skip to main content Skip to footer

Potápění na dovolené a s dětmi

Kurz potápění v zahraničí u moře

Absolvovat kurz potápění v zahraničí u moře je dobrým řešením pro ty, kteří se chtějí naučit potápět na dovolené nebo s dětmi o prázdninách.

Jak vypadá kurz potápění v zahraničí?

Každý PADI základní kurz potápění OWD (Open Water Diver), bez ohledu na zemi, ve které se koná, obsahuje stejné prvky: výuku teorie, cvičení v mělké vodě a čtyři ponory na volné vodě.

Rozdíly v kurzech potápění se mohou týkat:

 • délka trvání kurzu potápění
  v Česku, kurz trvá často déle – lekce jednou týdně po dobu několika týdnů, poté ponory na volné vodě, často zahrnující výjezdy na příslušnou vodní plochu (lom). Sice se dají najít i nabídky víkendových kurzů potápění, ale většinou jen v letní sezóně - kvůli vhodnému počasí
 • teplota a čistota vody
  minimální doba ponoru na otevřené vodě (aby bylo možné ponory dokončit) je 20 minut. Velmi často je to při potápěčských kurzech v Čechách také maximální doba ponoru, kvůli nízké teplotě vody. Silný potápěčský oblek, kukla a rukavice ztěžují ovládání výstroje nezkušeným potápěčům. Špatná viditelnost ve vodě ztěžuje kurzantům pozorování instruktora a instruktorovi hodnocení dovedností budoucích potápěčů.

Kurz a výuka potápění v Hurghadě (Egypt)

 • kurz potápění trvá tři dny, ale protože jsou studenti na dovolené, mohou věnovat každý den více času intenzivnímu učení a cvičení ve vodě
 • lekce potápění jsou individuální - potápěčské centrum nestanovuje datum zahájení kurzu, datum zahájení kurzu můžete přizpůsobit datu příjezdu
 • teplota a průzračnost vody – teplota vody v Rudém moři neklesá pod 20°C (nejvhodnější doba pro výuku potápění v Egyptě je od začátku března do konce listopadu). Tepelný komfort znamená, že tréninkové ponory mohou být dlouhé a chlad nerozptyluje studenty při vodních aktivitách. Výborná viditelnost usnadňuje studentům pozorování instruktora potápění, díky čemuž se rychleji učí správné techniky.

Kurz potápění v zahraničí je optimálním řešením pro ty:

 • kteří jsou denně zaneprázdněni prací a rodinou
 • kteří se plánují naučit potápět ve dvou
 • rodiče, kteří se chtějí učit potápět s dětmi (teplota a průzračnost vody je zvláště důležitá pro děti, kterým je rychleji ve vodě zima)
 • všechny, kdo mají rádi vodu a aktivní dovolenou

Kurz potápění lze rozdělit na části – jedná se o tzv. Referral

Tři moduly kurzu potápění:

 • teorie, nyní je možné absolvovat teoretickou část kurzu online = PADI eLearning®
 • dovednosti v mělké vodě
 • ponory na volné vodě

Tyto části můžete absolvovat samostatně, v různých potápěčských centrech a v různých zemích.

Oblíbeným řešením je naučit se teorii předem, cvičení v bazénu absolvovat v Česku a zakončit kurz potápění (čtyři ponory na volné vodě) na dovolené například v Egyptě (potápění zde probíhá celoročně). Výhodou tohoto je to, že máte více času na potápění během vaší dovolené. Potápění na volné vodě trvá dva dny, takže zbývající dny dovolené můžete strávit rekreačním potápěním jako certifikovaný potápěč. Upozorňujeme, že Referral je platný 1 rok od data poslední lekce.

Kurz potápění v zahraničí je dobrou kombinací dovolené a studia. Potápěčská sezóna v Hurghadě (Egypt) trvá celý rok a vzdálenost je pouhé čtyři hodiny letadlem.